Temiz Bir Halıya Sağlıklı Adımlar Atma Zamanı

Nar Lekesi Halıdan Nasıl Çıkartılır?

Nar lekesi inatçı bir lekedir. Çıkartması zordur.
Nar lekesi inatçı bir lekedir. Çıkartması zordur.

Nar ayıklamak zor bir iştir. Ayıklanırken suyu etrafa sıçrar ve kolay kolay çıkmayan lekelere dönüşür. Peki, nar lekesi nasıl çıkar? İşte çözümü …

Üzerinize ya da evdeki eşyalara sıçrayan nar suyu lekesi çoğu zaman uğraşmanıza rağmen çıkmayabilir. Nar lekesi çıkarmak için uygulayabileceğiniz bir kaç yöntemi sizler için araştırdık. 

LİMON KOLONYASI KULLANIN 

Nar lekesine kurumadan önce hızlı müdahale edilmesi gerekir. Nar lekesini çıkarmak için limon kolonyası kullanabilirsiniz. Nar lekesinin üzerine limon kolonyası damlatın. Bir süre bekleyin ve ardından temiz bir bezle lekeyi bastırarak silin. Son olarak da lekeli yeri yıkayın. Bu yöntem nar lekesi henüz kurumamışsa etkili olur.

KURUMUŞ NAR LEKESİ ELDEN NASIL ÇIKAR? 

Kurumuş nar lekesini çıkarmak daha zordur. Bu durumda da deterjan kullanmanız gerekir. Lekenin üzerine deterjan dökün ve biraz bekleyin, ardından temiz bir bezle iyice bastırın ve sonra yıkayın. Eğer nar lekesinin bulunduğu yer beyaz bir kumaşa sahipse üzerine çamaşır suyu dökün. Çamaşır suyu lekenin tamamen yok olmasını sağlayacaktır. 

NAR LEKESİ ELDEN NASIL ÇIKAR? 

Eğer narı elinizle ayıkladıysanız lekesi elinizden birkaç gün çıkmayabilir. Ancak nar lekesini elden çıkarmanın çok kolay bir yöntemi var. Nar lekesi elinize bulaştığında elinizi soda ile yıkayın. Leke kaybolacaktır.

Eğer daha ağır bir leke varsa bize numaranızı bırakın sizi arayıp çözüm olalım.

    Biz Sizi Arayalım

    Share this content:

    WhatsApp